Mgr. Michal Ševčík, LL.M.

Absolvoval Univerzitu Tomáše Bati ve Zlíně, zaměření na sociální pedagogiku a manažerský institut EDU Effective Business School se zaměřením na obchodní právo, GDPR a kybernetickou bezpečnost. Pracuje jako manažer pro odborné vzdělávání (CAD modelování, CAM programování, průmysl 4.0).

Jeho zájmem je problematika politického extremismu jako předmět studia sociální pedagogiky a politologie. Je autorem odborných recenzí (časopis Sociální pedagogika a dnes již neexistující Rexter), článků a spoluautorem kolektivních monografií (např. kniha Jinakost z pohledu sociálních věd, nebo sborníky Socialia 2015 či Košické politologické dialogy 2017, 2018). Jeho knižní prvotinou je monografie Identita a mládež pojednávající o problematice mládeže a politického extremismu. V roce 2021 se rovněž podílel na knize Masarykovy demokratické akademie Budoucnost levice bez liberalismu se svým textem Národní stát a ekonomická demokracie. V roce 2022 napsal text The Iliberal Left in the Czech Republic do mezinárodní kolektivní monografie Lublinské univerzity s názvem 30 Year of the Visegrad Group.

Je předsedou spolku Helianthus – Institutu pro kulturu a vzdělávání, který spolupracuje s Mendelovou univerzitou v oblasti třetí role univerzity a MČ Brno-sever. Zároveň působí jako zastupitel MČ Brno-sever a člen Komise sociálních věcí a zdravotnictví Rady MČ Brno-sever.

Oblíbená témata:

  • Sociální pedagogika a její vztah k filozofii a politickým vědám.
  • Ideologie a výchova.